نفت نيوز: ماده پاك كننده تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي بومي سازي شد
دوشنبه، 29 مهر 1398 - 10:41     کد خبر: 19177

نفت نيوز: يكي از پژوهشگران امور مهندسي شركت ملي حفاري ايران موفق به بومي سازي ماده پاك كننده تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي با كارايي بالا ويژه مناطق گرمسير شد.

به گزارش نفت نيوز به نقل از روابط عمومي شركت ملي حفاري ايران دكتر اصغر صادق آبادي گفت: اين محصول در صنايع مختلف از جمله حفاري، نيروگاهي، توزيع برق،  نفت و گاز، حمل و نقل و مخابرات كاربرد دارد.

وي كه هم اكنون در سمت رئيس مهندسي كالاي مكانيك شركت ملي حفاري مشغول به كار است، تلاش هاي قبلي سازندگان داخلي در زمينه توليد محصول با كيفيت را به دليل نداشتن پشتوانه علمي و دانش فني ناموفق دانست و افزود: طراحي توليد اين محصول را پيگيري و پس از دو سال تحقيق و آزمايش، موفق به تهيه فرمولاسيون اين ماده گرديد.

اين پژوهشگر كشوري توضيح داد: اين ماده شوينده از لحاظ تكنيكي از نوع غربي خود (محصول شركت CRC) كارايي بهتر و قيمت پايين تري دارد و از قدرت بالايي در پاك كردن چربي، خاك، نفت، روغن، قير و خوردگي از تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي در مناطق گرم برخوردار است.

صادق آبادي اظهار كرد: اين امر باعث افزايش راندمان عملياتي در موتورهاي الكتريكي  و ساير تجهيزات برقي خواهد شد و با توجه به آلودگي زياد مناطق عملياتي اين ماده بسيار پر مصرف و مفيد مي باشد.

رئيس مهندسي كالاي مكانيك شركت ملي حفاري ايران گفت: از آنجا كه تجهيزات الكتريكي را نمي توان با آب پاك كرد از اين ماده براي پاك كردن و زدودن موثر آلودگي ها از تجهيزات الكتريكي، الكتروموتورها، رله ها، پنل هاي الكتريكي، ژنراتورها، ترانسفورماتورها و كنتكتورها استفاده به عمل مي آيد.

وي افزود: از جمله مزاياي اين ماده مي توان به آتش زا نبودن، تبخير سريع پس از پاك سازي، عدم جايگذاري باقيمانده و آسيب رساني به لايه ازن اشاره كرد.

صادق آبادي با بيان اينكه اين محصول مرحله طراحي و تست ميداني را با موفقيت به پايان رسانده و آماده تجاري سازي و توليد در خوزستان براي مصارف داخلي و صادرات است، ادامه داد: از اين ماده مي توان هم به صورت حجمي و  اسپري استفاده به عمل آورد.
انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها