نفت نيوز: شايستگي و توانمندي ملاك اصلي انتخاب مديران زن در صنعت نفت است
دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 22:02     کد خبر: 19143

نفت نيوز: وزير نفت، صنعت نفت را پيشرو در انتصاب مديران زن عنوان كرد و گفت: انتخاب مديران زن در سال‌هاي اخير در صنعت نفت بر اساس توانمندي و شايستگي آنها انجام گرفته است و اگر در اين سمت‌ها قرار نمي گرفتند در حق‌شان بي انصافي كرده بوديم.

به گزارش خبرنگار شانا، بيژن زنگنه امروز (دوشنبه، ششم اسفندماه) در آيين بزرگداشت روز زن با بيان اينكه حضور هر ساله‌ام در اين مراسم اداي احترام به بانوان شاغل در صنعت نفت و همچنين همسر همكاران مرد به‌عنوان اعضاي خانواده نفت است، عنوان كرد: تلاش بانوان نقش تعيين‌كننده‌اي در موفقيت آنها دارد و وظيفه ماست كه زمينه رشد را براي بانوان فراهم كنيم تا كسي مانع رشد آنها نشود.

وي، صنعت نفت را صنعت پيشرو در استفاده از بانوان در سمت‌هاي مديريتي عنوان كرد و با اشاره به اينكه همه تلاشم در سال‌هاي اخير اين بوده تا از بانوان شايسته در سمت‌هاي مديريتي استفاده شود، يادآور شد: انتصاب قائم مقام وزير، عضو هيئت مديره شركت ملي نفت ايران (در تاريخ صنعت نفت بي‌سابقه بوده است) و رئيس حسابرسي داخلي برخي از سمت‌هاي بالاي مديريتي است كه در سال‌هاي اخير به بانوان شايسته سپردم.

وزير نفت با بيان اينكه شركت ملي نفت ايران و شركت ملي صنايع پتروشيمي در استفاده از بانوان در سمت‌هاي مديريتي نسبت به دو شركت ديگر وزارت نفت وضع بهتري دارند، تاكيد كرد: البته در اين زمينه هيچ منتي بر سر بانوان نيست، زيرا مديراني كه براي اين سمت‌ها انتخاب شدند، شايسته و توانمند هستند و اگر در اين سمت‌ها قرار نمي‌گرفتند در حق‌شان بي‌انصافي كرده بوديم.

زنگنه، ايجاد تبعيض را به دليل جنسيتي نادرست عنوان كرد و با تاكيد بر اينكه در سال‌هاي اخير تلاش شده است محدوديت حضور خانم‌ها در بسياري از بخش‌هاي صنعت نفت برداشته شود، تصريح كرد: البته در برخي مشاغل همانند كار كردن در سكوها براي حضور بانوان محدوديت وجود دارد.

وي در واكنش به برخي گلايه‌ها درباره تبديل وضعيت نشدن بانوان صنعت نفت، يا موافقت نكردن با درخواست انتقال آنها به كلانشهرها هم اظهار كرد: ما يك قاعده عمومي داريم و فعلا نيز استخدام رسمي نداريم. اينطور نيست كه آقايان را تبديل وضعيت كنيم و بانوان را تبديل وضعيت نكنيم.

وزير نفت ادامه داد: درباره انتقال به كلانشهرها نيز اين موضوع مصداق پيدا مي‌كند. اينگونه نيست كه ما مردها را انتقال دهيم و خانم‌ها را نپذيريم. دليل آن نيز اين است كه ما آن فرد را به‌عنوان نمونه براي عسلويه استخدام كرديم، بنابراين حضورش در تهران موضوعيت ندارد.

وي با بيان اينكه برخي از كارها با دستور حل نمي‌شود و به شايستگي بانوان بستگي دارد، يادآور شد: در بحث قراردادهاي نفتي دو نفر از بانوان با وجود آنكه در شرايط سخت قرار داشتند و يك نفر از آنها در روزهاي آخر بارداري بود و ديگري فرزند 1.5 ساله داشت با تعصب، دلسوزي، شايستگي و تا ديروقت كارهايي را كه به آنها سپرده شده بود با جديت انجام دادند و اكنون نيز با تعصب كارشان را انجام مي‌دهند.

زنگنه با بيان اينكه ما در صنعت نفت به دليل تحريم گرفتار دوران سختي شديم و بايد همه تلاش كنيم از اين شرايط عبور كنيم، تصريح كرد: درآمدها و وضعيت زندگي مردم دچار مشكل شده است و بايد با كار و تلاش بيشتر از اين شرايط به خيريت، خوبي و سربلندي عبور كنيم.

در پايان اين آيين، از خانم‌ها زرين كاووسي‌نسب، نسرين محمدي، تالين منصوريان، زهرا گودرزي، الميرا فتاحي، صديقه خزائي، لاله صادقي، رويا مراديانيان، شهلا رحيمي و سيد طاهره سيد مومني به‌عنوان مديران برتر صنعت نفت قدرداني شد.
انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها