نفت نيوز: آغاز ثبت‌نام الكترونيكي كارت سوخت المثني
دوشنبه، 5 آذر 1397 - 15:27     کد خبر: 19122

نفت نيوز: ثبت‌نام كارت سوخت المثني از طريق سامانه و اپليكيشن دولت همراه، از صبح امروز بر اساس رقم آخر سمت راست شماره تلفن همراه افراد آغاز شد.

به گزارش نفت نيوز، ثبت‌نام الكترونيكي مالكان خودرو ‌و موتورسيكلت فاقد كارت سوخت از ساعت هشت صبح امروز دوشنبه (پنجم آذرماه) در سامانه خدمات دولت همراه به نشاني www.mob.gov.ir آغاز شد و اپليكيشن خدمات دولت همراه با نصب آن در گوشي‌هاي هوشمند تلفن همراه در دسترس عموم قرار گرفت.

بر پايه اطلاعيه‌هاي صادرشده از سوي شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي، ورود به اين سامانه‌هاي اينترنتي براساس آخرين رقم شماره سمت راست تلفن همراه مالكان خودرو انجام مي‌شود و از صبح امروز با شماره ۹۹ آغاز شده است.

هموطناني كه كارت سوخت خودرو يا موتورسيكلت آن‌ها مفقود شده است، مي‌توانند با انتخاب يكي از روش‌هاي حضوري، مراجعه به سامانه دولت همراه يا دريافت اپليكيشن دولت همراه از طريق ايران اپس (iranapps.ir)، كافه بازار (cafebazaar.ir)، اپ استور (appstore.ir) برابر جدول زمان‌بندي، درخواست خود را ثبت كنند.

نكات مهم ثبت‌نام كارت سوخت المثني

در هيچ يك از مراحل ثبت‌نام چه به صورت حضوري در دفاتر پليس ۱۰+ و چه به‌صورت اينترنتي، نيازي به ارائه رمزهاي كارت‌هاي بانكي نيست و نياز است مالكان وسايل نقليه شخصي در اين زمنيه مراقبت لازم را به عمل آورند.

مالكان خودرو يا موتورسيكلت كه كارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند، در صورت ثبت تقاضاي صدور كارت المثني، كارت اوليه آنها ابطال خواهد شد، بنابراين توصيه مي‌شود تنها افراد فاقد كارت سوخت براي ثبت نام مراجعه كنند.

لازم است افراد در زمان ثبت‌نام اطلاعات شماره تلفن همراه به نام مالك وسيله نقليه، كدملي و تاريخ تولد مالك، اطلاعات شناسايي وسيله نقليه (شماره سريال هشت رقمي مندرج در باركد پشت كارت خودرو) يا شماره VIN را در اختيار داشته باشند.

مالكان بيش از يك دستگاه خودرو يا موتورسيكلت فاقد كارت سوخت بايد مراحل ثبت‌نام را به ازاي هر دستگاه خودرو يا موتورسيكلت با يك كارت بانكي ديگر تكرار كنند.

براي ثبت تقاضاي دريافت كارت سوخت جديد، هيچ مبلغي از متقاضيان توسط شركت ملي پخش دريافت نخواهد شد.

مالكان خودروهاي عمومي دولتي اعم از سواري، وانت و موتورسيكلت و مالكان خودروهاي قولنامه‌اي براي ثبت‌نام كارت سوخت المثني، مي‌توانند همانند گذشته تنها با مراجعه به دفاتر پليس ۱۰+  نسبت به ثبت تقاضاي خود اقدام كنند.

خودروهاي نو شماره، داراي كارت سوخت هستند و كافي است مالكان آنها براي دريافت كارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه كنند.

مالكان خودرو يا موتورسيكلت داراي كارت سوخت كه رمز آن را فراموش كرده‌اند، امكان بازيابي رمز براي آنها فراهم شده است و نياز به ثبت‌نام ندارند.

از تاريخي كه متعاقباً اعلام خواهد شد، بنزين تنها با ارائه كارت به خودروها و موتورسيكلت‌ها تحويل خواهد شد.

در صورت هرگونه مشكل يا نياز به دريافت اطلاعات تكميلي، با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگيريد.

به گزارش شانا، ثبت‌نام كارت سوخت المثني به منظور دريافت سوخت تنها با استفاده از كارت سوخت اجرايي شده است و هدف از اين اقدام جلوگيري از قاچاق بنزين به‌ويژه با تشديد قاچاق از مرزها بوده و به معناي سهميه‌بندي و افزايش نرخ سوخت نيست.

انتهاي پيام
شانا


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها