نفت نيوز: طرح مركز پژوهش‌ها براي پرداخت «يارانه بنزين»/ قابليت پرداخت هزينه حمل‌ونقل و دريافت نقدي يارانه
جمعه، 2 آذر 1397 - 20:55     کد خبر: 19120

نفت نيوز: رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس اعلام كرد اين مركز طرحي تهيه كرده كه به موجب آن «يارانه بنزين» به تمام ايراني‌هاي داراي كد ملي پرداخت مي‌شود و مردم مي‌توانند از محل اين يارانه قبوض و هزينه حمل‌ونقل خود را پرداخت و يا مبلغ نقدي آن را دريافت كنند.

به گزارش فارس، خبرهايي از تهيه و تدوين طرحي در مركز پزوهش‌ها به گوش مي‌رسد كه طبق آن يارانه بنزين به تمام ايراني‌هاي داراي كد ملي تعلق مي‌گيرد.

اين طرح از يكسال پيش در مركز پژوهش هاي مجلس درحال تهيه و تدوين است كه به موجب آن  بنزين به هر فرد ايراني به جاي سهميه به هر خودرو اختصاص مي‌يابد.

به سراغ كاظم جلالي رئيس مركز پژوهش هاي مجلس رفتيم تا جزئيات اين طرح را از وي جويا شويم:

جلالي در گفتگو با خبرگزاري فارس در اين باره گفت: سياستگذاري درباره بنزين در ايران همواره موضوعي پرچالش بوده و تبديل شدن اين محصول به كالايي شاخص در نگاه جامعه سبب شده تا قيمت‌گذاري آن ابعاد اقتصادي، سياسي و اجتماعي گسترده‌اي پيدا كند.

جلالي در همين زمينه اضافه كرد: نظر ما صرفا كارشناسي است و هنوز هيچ تصميمي اتخاذ نشده است.

* تحليل شرايط فعلي مصرف بنزين در ايران

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به روند رو به رشد مصرف بنزين در كشور، ‌تصريح كرد: شرايط مصرف بنزين در ايران نشان مي‌دهد كه ادامه شرايط كنوني موجب شده تا واردات بنزين اجتناب‌ناپذير باشد و قاچاق آن نيز ادامه يابد.

وي افزود: در شرايط فعلي هر فردي كه تحرك و جابجايي بيشتري داشته باشد، از بنزين ارزان بيشتري استفاده مي‌كند و برعكس، آنهايي كه نياز به سفر درون شهري يا برون شهري كمتري دارند از يارانه پنهان كمتري استفاده مي كنند كه محاسبه مقدار يارانه پنهان بستگي به در نظر گرفتن نرخ ارز مبنا متفاوت خواهد بود.

* اختصاص يارانه ۶۰ هزار ميليارد توماني به بنزين

رييس مركز پژوهش هاي مجلس يادآور شد: دولت سالانه حداقل حدود 40 هزار ميليارد تومان يارانه پنهان از طريق توزيع بنزين به خودروهاي شخصي و حدود 20 هزار ميليارد تومان يارانه پنهان به خودروهايي مانند تاكسي‌هاي سنتي و اينترنتي، وانت و ... كه خدمات عمومي ارائه مي دهند، تخصيص مي‌دهد.

جلالي با بيان اينكه بر اساس آمار بانك مركزي نشان مي‌دهد 50 درصد خانوارها از خودروي شخصي استفاده مي‌كنند، گفت: بنابراين آمار اينگونه مي‌توان گفت كه نيمي از خانوارها از يارانه پنهان بنزين استفاده نمي‌كنند، در نتيجه پرداخت يارانه بنزين مي‌تواند امتيازي براي اين خانوارها باشد ضمن آنكه خانوارهاي داراي خودروي شخصي نيز با دريافت يارانه بنزين به ميزان مصرفشان از اين يارانه استفاده خواهند كرد.

* طرح مركز پژوهش‌ها براي پرداخت «يارانه بنزين»

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه از آذر ماه 1396 اين مركز طرح ارائه بنزين به هر فرد به جاي هر خودرو را در دست بررسي دارد، گفت: در اين طرح يارانه نقدي تغيير نخواهد كرد و مطابق قبل و سياست‌ها‌ي موجود اجرا خواهد شد اما به هر ايراني داراي كد ملي، به‌اندازه مشخصي اعتبار استفاده از بنزين به‌طور ماهانه تعلق مي‌گيرد. اين سهميه‌ها به‌جاي كارت سوخت در كارت ملي هوشمند افراد و يا كارت بانكي كه از آن به عنوان كارت سوخت برخط تعبير مي‌شود، بارگذاري مي‌گردد.

وي در تشريح اعتبارات اختصاص يافته به كارت افراد و اشخاص، تصريح كرد: اعتبار تخصيص يافته در كارت فقط قابليت پرداخت هزينه بنزين در پمپ بنزين‌ها، پرداخت قبض برق و آب و گاز طبيعي خانوارها و كرايه اتوبوس و مترو در طول ماه را داشته و در پايان ماه در صورت باقي ماندن اعتبار در كارت، به صورت نقد از خودپردازها قابليت برداشت خواهد داشت.

جلالي در تكميل اين توضيحات، خاطرنشان كرد: در صورت عدم مصرف بنزين، فرد مي‌تواند اعتبار خود را به افراد ديگر از طريق واگذاري اعتبار بفروش برساند، در مرحله اول، در انتهاي هر ماه اعتبار باقي مانده در كارت به دولت واگذار و معادل ريالي آن در كارت‌هاي افراد قابل برداشت خواهد شد و در مرحله بعد با راه‌اندازي بازار بنزين سناريوهاي مطلوب‌تري در دسترس خواهد بود.

وي با بيان اينكه اين طرح سعي بر توزيع عادلانه‌تر يارانه پنهان بين عموم مردم دارد، تاكيد كرد: در اين طرح توزيع و مبناي تعيين سهميه‌ها، داشتن خودرو نخواهد بود ضمن آنكه با اجراي اين طرح منابع جديد درآمدي براي دولت به منظور گسترش حمل و نقل عمومي ايجاد خواهد شد. كه اميدواريم دستاورد آن توجه جدي به حمل و نقل عمومي در راستاي كاهش مصرف بنزين در شهرهاي بزرگ و در نتيجه كاهش آلودگي هوا و ترافيك نيز باشد.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس يكي از مهمترين دستاوردهاي اين طرح را جلوگيري از قاچاق سوخت به دليل اختلاف چشمگير قيمت در داخل و خارج از كشور دانست و گفت: با اجراي اين طرح اين اميدواري وجود دارد كه مديريت عرضه سوخت در كشور به صورت هدفمندتر شود.

* كاهش فشار تورم بر مردم با اجراي طرح «يارانه بنزين»

جلالي توضيح داد: با افزايش هزينه‌هاي زندگي مردم به دليل رشد قيمت‌ها، اميد است تا با پرداخت يارانه بنزين، اين پرداخت‌ها بخشي از فشار تورم ماه‌هاي گذشته بر خانوارها را كاهش دهد ضمن آنكه انتظار مي‌رود تا اين طرح به تغيير شيوه زندگي از استفاده از حمل و نقل عمومي به جاي خودروي شخصي منجر شود.

وي افزود: طرح ارائه شده فعلي براي بنزين باعث خواهد شد تا قدرت انتخاب و اختيار در برابر خانوارها قرار گيرد و از اين طريق به خانوارها اين امكان داده مي‌شود تا از بين استفاده از خودروي شخصي با صرف يارانه اختصاص يافته و يا استفاده از سيستم حمل و نقل عمومي و دريافت مبلغ نقدي يارانه بنزين، يك مورد را براساس الگوي مصرف زندگي خود انتخاب كنند.

* طرح مديريت حامل‌هاي انرژي تدوين مي‌شود

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس تاكيد كرد: مركز پژوهش‌هاي مجلس براي مديريت مصرف ساير حامل‌هاي انرژي نيز در حال تدوين طرح هاي ديگري است كه به زودي به اطلاع مردم شريف ايران خواهد رسيد.

جلالي تصريح كرد : اين طرح از سال گذشته در مركز پژوهش‌هاي مورد مطالعه قرار گرفت و نخست چندان موافقي نداشت، ليكن با كار مداوم مركز و تشكيل جلسات توجيه علمي طرح هم اينك موافقان زيادي در مجموعه حاكميت دارد.

وي افزود: اين صرفا در حد يك نظريه است. هنوز هيچ تصميمي از ناحيه دولت و مجلس اتخاذ نشده است و خوب است صاحب‌نظران اين طرح و ساير طرح ها را به بوته نقد و بررسي بسپارند.

جلالي گفت : يكي از مشكلات اصلي كشور ما اين است كه مستمندان و دهك‌هاي پايين جامعه هزينه پولدارها و دهك هاي بالا را مي پردازند و اين دقيقا خلاف عدالت و فلسفه انقلاب اسلامي است . ما حتي امروز مي توانيم برق و بنزين مجاني به افرادي كه در اندازه الگوي مصرف استاندارد مصرف مي كنند، بدهيم. به شرط آنكه پر مصرف ها هزينه واقعي برق و بنزين مصرفي خود را بپردازند.

رئيس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد : هنگامي كه شما تصميم مي گيريد به خودرو سهميه بنزين بدهيد، دقيقا حداقل پنجاه درصد جامعه را از حق خود محروم ساخته‌ايد، و اين خلاف عدالت است ولي وقتي بنزين سهميه هر فرد ايراني شد، اين نزديك به عدالت است.

كاظم جلالي همچنين افزود: تاكنون در مسير گراني بنزين همواره مردم و خصوصا قشر مستضعف بيشترين آسيب را ديده است. در اين طرح گراني بنزين با تبيين دقيق ابعاد آن و پول مستقيمي كه به افراد و خانوارها در اين شرايط سخت مي‌رسد، مي‌تواند حتي اين گراني از ناحيه مردم خصوصا مستضعفين و صاحبان انقلاب اسلامي مورد پشتيباني قرار گيرد و بدين نحو كه اگر بنزين به شكل سهميه هر ايراني بيست ليتر با قيمت هزار تومان در اختيار مردم قرار گيرد و قيمت آزاد آن به طور مثال حدود ۳ يا ۴ هزارتومان باشد، در نتيجه هر ايراني مبلغ حدود شصت هزار تومان دريافت و به هر خانوار پنج نفره ايراني مبلغ سيصد هزارتومان خواهد رسيد و ثروتمندي هم كه در شمال تهران داراي چنداتومبيل است، ضمن برخورداري مساوي از حق خود در صورت مصرف مازاد، بايد هزينه آن را بپردازد.

* اجراي طرح با تورم ۲ درصدي

وي همچنين در خصوص تورم اين طرح گفت: طبق بررسي هاي انجام شده در مركز پژوهشها و مشورتهاي بسيار زياد با كارشناسان حوزه هاي مختلف پيش بيني حدود دو درصدي تورم مي شود.

رئيس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي افزود: دولت به جاي اعطاي بسته هاي غذايي به مردم كه تبعات منفي از جمله نرسيدن به گروههاي هدف و ... را دارد ، با اعطاي مابه‌التفاوت قيمت بنزين عملا در اين شرايط سخت اقتصادي كمك عادلانه اي هم به همين اقشار نموده است .

جلالي در پايان گفت‌وگو خود با فارس گفت: بايد رسانه ها و از جمله صدا و سيما فرصت دهند تا ما ابعاد كامل طرح مركز پژوهشها را تبيين نماييم و نقاط ضعف و قوت آن به خوبي شناخته شود.

انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها