نفت نيوز: صنعت حفاري كليد فتح مخازن است/ اهتمام ويژه به استانداردهاي جهاني صنعت حفاري
پنجشنبه، 1 آذر 1397 - 20:40     کد خبر: 19116

نفت نيوز: مديرعامل و رئيس هيات مديره شركت ملي حفاري ايران گفت: اهتمام ويژه به استانداردهاي جهاني صنعت حفاري و اصلاح ساختارها با هدف چابك سازي سازمان و مشتري مداري ،انضباط مالي ، عملياتي و HSE در رديف سر فصل برنامه هاي اوليه اين شركت قرار دارد.

به گزارش نفت نيوز به نقل از روابط عمومي شركت ملي حفاري ايران مهندس سيد عبدالله موسوي در نخستين گفت و گوي خبري پس از انتصاب به سمت مديرعامل و رئيس هيات مديره اين شركت، افزود: صنعت حفاري حلقه اصلي رنجيره توليد نفت و گاز است و ملي حفاري به عنوان بزرگترين مجموعه ارايه كننده خدمات حفر چاه هاي نفت و گاز و خدمات جانبي، نقش ارزشمندي در تحقق برنامه هاي صنعت نفت كشور ايفا مي كند.
 
وي با اشاره به سوابق مديريتي خود در بخش بالا دستي صنعت نفت، خاطرنشان كرد: واقعيت اين است كه صنعت حفاري كليد فتح مخازن است و نقش اساسي در استحصال نفت و گاز و فرآيند توليد به عنوان موتور محرك و مولد اقتصاد كشور را بر عهده دارد.
 
موسوي گفت: مجموعه صنعت نفت از اكتشاف ، حفاري، بهره برداري و توليد به صورت يكپارچه توسط متخصصان ايراني برنامه ريزي و راهبري مي شود و در چهار دهه گذشته تعامل سازنده ميان اين مجموعه موجب رشد، شكوفايي و بالندگي صنعت نفت كشور شده است.
 
مديرعامل و رئيس هيات مديره شركت ملي حفاري ايران در پيوند با اين مطلب افزود: اين شركت به عنوان بخشي از مجموعه بزرگ صنعت نفت طي اين سال ها با مديريت و تخصص ايراني و تربيت نيروي انساني متخصص و استفاده از فناوري هاي نوين به خوبي توانسته بخش عمده نيازهاي صنعت نفت را تامين نمايد.
 
وي اظهار كرد: اين شركت همچون گذشته آمادگي دارد تا با هم افزايي و تبادل تجربيات نسبت به پاسخگويي نيازهاي شركت هاي متقاصي خدمات در صنعت نفت اعم از دولتي  و بخش خصوصي همكاري و همياري داشته باشد.
موسوي به برنامه هاي خود در جهت افزايش راندمان كار حفاري اشاره كرد و گفت: تربيت نيروي انساني متخصص، بهره گيري از مديران و متخصصان جوان و ارتقاي شاخص هاي عملكردي  از جمله بهبود اجراي پروژه هاي كليد در دست (EPDS)، به كارگيري تكنولوژي هاي روز آمد و بهينه سازي هزينه ها از مهمترين برنامه هاي پيش رو مي باشد.
 
مديرعامل و رئيس هيات مديره شركت ملي حفاري ايران همچنين در همين ارتباط استفاده از ظرفيت هاي شركت هاي دانش بنيان و مراكز علمي و دانشگاهي براي بكارگيري روش هاي نوين حفاري، حمايت از ساخت داخل و ارتقاي بومي سازي صنعت حفاري و افزايش ضريب ايمني با در نظر گرفتن استانداردهاي بين المللي و به كاربست سياست ها و راهبردهاي اقتصاد مقاومتي را مورد تاكيد قرار داد.
انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها