نفت نيوز: كاهش شوري آب آبادان و خرمشهر به كمتر از 4 هزار ميكروموس
یکشنبه، 10 تیر 1397 - 11:16     کد خبر: 19062

نفت نيوز: مديرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تا ساعات پاياني امشب EC آب در خرمشهر و آبادان قطعا به كمتر از 4000 ميكروموس بر سانتيمتر مي رسد و وضعيت آب در اين شهرها مانند روزهاي پيش از بحران مي شود.

صادق حقيقي پور در گفت و گو با ايسنا – منطقه خوزستان، در خصوص آخرين وضعيت آب شرب شهرهاي آبادان و خرمشهر اظهار كرد: از اواخر پنجشنبه شب (7تيرماه) شكستگي موجود در خط يك غدير تعمير شد و تلمبه خانه اين خط آغاز به كار كرد. با توجه به اينكه در گذشته نيز در محل كنوني شكستگي ايجاد شده بود، اينبار با طمآنينه بيشتري پمپ ها را وارد مدار كرديم.

وي افزود: از حدود ساعت 8 صبح امروز برداشت از خط غدير به ظرفيت كامل رسيد به شكلي كه در حال حاضر از خط غدير براي خرمشهر حدود 70 هزار متر مكعب در شبانه روز و براي آبادان حدود 105 هزار متر مكعب در شبانه روز آب برداشت مي شود.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان تصريح كرد: از ساعات ابتدايي امروز كه برداشت از خط يك غدير به ظرفيت كامل رسيد، EC آب در خرمشهر و آبادان كاهش پيدا كرد. در حال حاضر تفاوت محسوسي ميان كيفيت آّب موجود در شبكه توزيع با آبي كه در روزهاي پيش در شبكه توزيع وجود داشت مشاهده مي شود.

حقيقي پور ادامه داد: تا ساعات پاياني امشب EC آب در خرمشهر و آبادان قطعا به كمتر از 4000 ميكروموس بر سانتيمتر مي رسد و وضعيت آب در اين شهرها مانند روزهاي پيش از بحران مي شود. هفته آينده نيز با عملياتي شدن فاز دوم طرح غدير، مشكل آب شرب مردم در شهرهاي آبادان و خرمشهر به صورت كامل حل خواهد شد.

وي با اشاره به همكاري منطقه آزاد اروند در خصوص حل مشكل بحران آب در شهرهاي آبادان و خرمشهر گفت: در اين زمينه يك تفاهم نامه با منطقه آزاد اروند به ارزش 90 ميليارد تومان منعقد كرده ايم، كه بخشي از آن براي شهر آبادان و بخش ديگر آن براي خرمشهر است. بر اساس اين تفاهم نامه در مناطقي كه مشخص خواهند شد، كار اصلاح شبكه آب و فاضلاب انجام مي گيرد.

انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها