نفت نيوز: فقدان اين رفيق ديرين، همرزم و همكار نزديك سخت و جانكاه است
دوشنبه، 20 دی 1395 - 04:15     کد خبر: 18636

نفت نيوز: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي، ارتحال رفيق ديرين و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامي حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ اكبر هاشمي رفسنجاني را تسليت گفتند.

به گزارش نفت نيوز؛ متن پيام تسليت رهبر معظم انقلاب اسلامي به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
با دريغ و تأسف خبر درگذشت ناگهاني رفيق ديرين، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامي و همكار نزديك سال هاي متمادي در عهد جمهوري اسلامي جناب حجت الاسلام و المسلمين آقاي حاج شيخ اكبر هاشمي رفسنجاني را دريافت كردم. فقدان همرزم و همگامي كه سابقه همكاري و آغاز همدلي و همكاري با وي به پنجاه و نه سال تمام مي رسد، سخت و جانكاه است. چه دشواري ها و تنگناها كه در اين ده ها سال بر ما گذشت و چه همفكري ها و همدلي ها كه در برهه‌هاي زيادي ما را با يكديگر در راهي مشترك به تلاش و تحمل و خطرپذيري كشانيد. 
هوش وافر و صميميت كم‌نظير او در آن سال ها، تكيه گاه مطمئني براي همه كساني كه با وي همكار بودند به ويژه براي اينجانب به شمار مي آيد. اختلاف نظرها و اجتهادهاي متفاوت در برهه‌هايي از اين دوران طولاني هرگز نتوانست پيوند رفاقتي را كه سرآغاز آن در بين‌الحرمين كربلاي معل�'ي بود، بكل�'ي بگسلد و وسوسه‌هاي خناساني كه در سال هاي اخير با شدت و جديت در پي بهره‎‌برداري از اين تفاوت هاي نظري بودند، نتوانست در محبت شخصي عميق او نسبت به اين حقير خلل وارد آورد. 
او نمونه كم نظيري از نسل اول مبارزان ضد ستم‌شاهي و از رنج ديدگان اين راه پرخطر و پر افتخار بود. سال ها زندان و تحمل شكنجه‌هاي ساواك و مقاومت در برابر اين همه و آنگاه مسئوليت هاي خطير در دفاع مقدس و رياست مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان و غيره، برگ هاي درخشان زندگي پرفراز و نشيب اين مبارز قديمي است. 
با فقدان هاشمي اينجانب هيچ شخصيت ديگري را نمي‌شناسم كه تجربه‌اي مشترك و چنين درازمدت را با او در نشيب و فرازهاي اين دوران تاريخ‌ساز به ياد داشته باشم. 
اكنون اين مبارز كهنسال در محضر محاسبه‌ الهي با پرونده‌اي مشحون از تلاش و فعاليت گوناگون قرار دارد، و اين سرنوشت همه‌ ما مسئولان جمهوري اسلامي است. 
غفران و رحمت و عفو الهي را براي وي از صميم قلب تمنا مي كنم و به همسر گرامي و فرزندان و برادران و ديگر بازماندگان ايشان تسليت عرض مي كنم.
غفرالله لنا و له
سيدعلي خامنه اي
19 دي ماه 1395

 


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها