نفت نيوز: ارزش صادرات گمرك منطقه ويژه پارس به ۱۱ ميليارد دلار رسيد
پنجشنبه، 16 دی 1395 - 03:52     کد خبر: 18627

نفت نيوز: مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، ارزش كالاهاي صادراتي منطقه شامل ميعانات گازي و كالاهاي غير نفتي توليدي منطقه در ۹ ماهه نخست امسال ۱۱ ميليارد دلار اعلام كرد.

به گزارش پايگاه nioc، مهدي يوسفي‏‌، با اشاره به رشد محصولات صادراتي از منطقه در ۹ ماهه امسال، گفت: طي بازه زماني ياد شده، ارزش صادرات ميعانات گازي و كالاهاي غير نفتي از گمرك منطقه ويژه پارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حيث وزن و ارزش به ترتيب ۴۳ و ۲۳ رشد را نشان مي دهد.

وي با بيان اين‌كه در طي زمان ياد شده محصولات و كالاهاي صادراتي از لحاظ وزن و از حيث ارزش رشد قابل توجهي داشته است‏، تصريح كرد: از منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس طي اين مدت بيش از ۲۴ ميليون و ۵۷۱ هزار تن كالاهاي غير نفتي و ميعانات گازي به ارزش ۱۰ ميليارد و ۹۶۴ ميليون و ۵۹۳ هزار و ۷۲۳ دلار به خارج از كشور صادر شده است.

 يوسفي با بيان اينكه در آذر ماه امسال ٢ ميليون و ۷۸۰ هزار و ۶۰۷ تن  كالاهاي غير نفتي و ميعانات گازي به ارزش يك ميليارد و ۷۸ميليون و ۶۴۷ هزار و ۲۵۹ دلار است گفت: اين ميزان صادرات در آذر ماه امسال نيز از لحاظ وزن و ارزش به ترتيب ۲۸ و ۱۰ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان مي دهد.

 اين مقام مسئول با بيان اين كه به زودي فازهاي جديد پارس جنوبي و  مجتمع هاي پتروشيمي در حال توسعه منطقه به بهره برداري مي رسند، گفت: ميزان صادرات امسال نسبت به مدت مشابه پارسال رشد قابل توجهي داشته است.

 برپايه اين گزارش، دي اتيلن گلايكول، كود اوره، بوتان، پروپان، پارازايلين، مونو و تري اتيلن گلايكول، هوي‌اند، پلي اتيلن سبك و سنگين ،ميعانات گازي، سيمان و متانول از مهمترين كالاها و محصولات غير نفتي صادراتي اين منطقه است كه به ۲۹ كشور مختلف صادر مي شود.
انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها