نفت نيوز: دستور زنگنه براي تكميل خط لوله گاز دامغان-نكا/بي‌نيازي از واردات گاز تركمنستان در دستور كار است
پنجشنبه، 16 دی 1395 - 02:06     کد خبر: 18625

نفت نيوز: وزير نفت با صدور دستور ويژه مبني بر تكميل خط لوله انتقال گاز دامغان - نكا گفت: تا زماني كه خط لوله انتقال گاز دامغان - نكا تكميل نشود اين مسئله حل نمي شود و ما با جديت تكميل اين خط را دنبال مي كنيم.

به گزارش نفت نيوز به نقل از تسنيم؛ «بيژن زنگنه» وزير نفت در پاسخ به اينكه چه راهكاري در مقابله با تركمنستان در دستور كار قرار دارد، گفت: بيش از همه چيز، ما بي‌نيازي كامل از واردات گاز از تركمنستان را در دستور كار داريم.

وي افزود:‌ تا زماني كه خط لوله انتقال گاز دامغان - نكا تكميل نشود اين مسئله حل نمي شود و ما با جديت تكميل اين خط را دنبال مي كنيم.

اين عضو كابينه دولت با تأكيد بر اينكه "اكنون نيز با قطع گاز تركمنستان، در تأمين گاز شمال كشور دچار مشكل جدي نمي شويم"، تصريح كرد: در زمستان با كاهش دماي هوا، معمولاً دماي هواي بيش از 20 استان كشور به زير 10 درجه مي رسد كه با وجود افزايش ظرفيت هاي توليد گاز، به منظور گازرساني بهينه تر و جلوگيري از افت فشار ناشي از رشد بيش از حد مصرف، نياز است مردم در مصرف درست و به اندازه توجه لازم را داشته باشند.

به گزارش تسنيم، با دستور ويژه وزير نفت، مقرر شده با تكميل خط لوله انتقال گاز دامغان - نكا، افزايش فشار گاز شبكه مازندران از طريق گيلان و تجهيز و تكميل ايستگاههاي تقويت فشار گاز در شمال شرق كشور، سال 95 آخرين سالي باشد كه تركمن ها به زعم خود، فرصت باج خواهي از ايران را با گروكشي گاز در فصل سرما به دست آوردند و از زمستان سال 96 در صورت تمايل ايران براي ادامه تجارت گازي با تركمنستان، فقط در راستاي توجيه پذيري اقتصادي انتقال گاز از مسير تركمنستان، اين تجارت گازي ادامه يابد.

انتهاي پيام


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها